תעלת ריג'נט – טבע פראי במרכז העיר

מים צלולים, בתי סירה מפוארים, ברווזים וברבורים וצמחיה עבותה. טיול רגלי בתעלת ריג'נט

 מהי תעלת ריג'נט?

תעלת ריג'נט (Regent Canal) היא תעלה מדהימה ביופיה שחוצה את לונדון לרוחבה, מעט צפונה מנהר התמזה. התעלה מתחילה מחוץ ללונדון באזור Grand Union, עוברת את העיר ויוצאת שוב בצידה המזרחי באזור Limehouse Basin.

 regents-canal

תעלת ריג'נט היא לא מקום שתיירים רבים מגיעים אליו והאמת שלא ברור בכלל איך היא לא הפכה למוקד תיירותי לונדוני, כי היא בהחלט מיוחדת וקסומה וללא ספק שווה ביקור. בתי הסירה המרשימים, בהם אנשים ממש גרים באופן קבוע, חיות מים, צמחיה טבעית ופראית, בתי קפה מתוקים המשקיפים על המים ואפילו מוזיאונים קטנים וגלריות ששוות ביקור.

אפשר לרדת אל התעלה ממספר מוקדים מתוירים אחרים כמו: ונציה הקטנה, ריג'נט פארק, קמדן טאון, אזור Kings Cross, שכונת אנג'ל, ברודווי מארקט ועוד ועוד

שבילי ברווזים על התעלה

שבילי ברווזים על התעלה

התעלה מתפצלת לשניים ואם תרצו לחקור אותה, תוכלו לקחת את אחד מהמסלולים הבאים:

מסלול 1 Caledonian Rd to Regent Park: מסלול הליכה שמתחיל קרוב לתחנה המרכזית קינגס קרוס (Kings Cross), עובר דרך קמדן טאון השוקקת וממשיך עד פארק ריג'נט ובו נמצא גם גן החיות של לונדון.

נקודת ההתחלה: 125 Caledonian Rd, כאן נמצא גם הפאב Canal 25 שמומלץ לאכול בו ארוחת בוקר ליד האח הבוערת. משם רדו לתעלה והתחילו ללכת צפונה (יש רק דרך אחת, הצד השני חסום, אז קשה להתבלבל).

רואים בדרך: מוזיאון התעלה (London Canal Musem)  המספר על תולדות התעלה החל מ-1800.

משך ההליכה: שעה.

20160123_155434

מסלול 2 אנג'ל  לברודווי מארקט. הירידה לתעלה נמצאת מאחורי תחנת Angel, ברחוב Duncan St. פשוט תפנו מרחוב Upper St שעליו נמצאת התחנה אל Duncan St  ולכו שתי דקות עד שתראו את הירידה לתעלה ממולכם. משם פשוט המשיכו ללכת מזרחה עד שתגיעו לשוק.

בתי קפה מתוקים עם נוף לתעלה

בתי קפה מתוקים עם נוף לתעלה

רואים בדרך: קודם כל תעשו סיבוב בשכונת אנג'ל עליה תוכלו לקרוא בכתבה הזו. על גדות התעלה תוכלו לראות סירה שהיא חנות ספרים משומשים, גלריית עם אוספים מתחלפים (The Proud Archivist)  כמו אוסף בובות הפז הגדול בעולם, או אוסף מוצרי הספייס-גירלז. בהחלט מקום ששווה לעצור בו! סיימו את ההליכה בברודווי מארקט עליו תוכלו לקרוא עוד בכתבה הזו.

אוסף הספייס גירז

אוסף הספייס גירז

משך ההליכה: 45 דקות.

מפת התעלה המלאה

מפת התעלה המלאה

print